Video/ Ja pse Shqipëria zë vendin e parë në rajon për largimin e të rinjve, Këlliçi: Trajtohen si shokët e Turit nëpër auditore dhe…

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi shprehet në një reagim në faqen e tij sociale se, nuk është çudi që Shqipëria zë vendin e parë në rajon për “brain drain” dhe largimin e të rinjve sepse ata trajtohen në mënyrë kafshërore nga policia, trajtohen si shokët e Turit nëpër auditore.

Reagimi i plotë

Nuk është çudi që Shqipëria zë vendin e parë në rajon për “brain drain” dhe largimin e të rinjve. Ata trajtohen në mënyrë kafshërore nga policia, trajtohen si shokët e Turit nëpër auditore dhe zëri i tyre nuk dëgjohet aspak në politikë. Kjo është fytyra dhe modeli i shtetit policor që na ofrojnë marioneta dhe mercenarë të këtij regjimi siç janë dyshja Lleshi – Veliu.

Dhuna e tyre bëri jehonë edhe në Parlamentin Europian sot, të cilët dënuan ashpër forcën jo-proporcionale që u përdor kundër protestuesve të Teatrit. Kjo dyshe që përdor manovra ushtarake kundër opozitës dhe dhunë çnjerëzore kundër qytetarëve të këtij vendi, shumë shpejt do të përballet me drejtësinë. Boll ja dogjët ëndërrat këtij brezi që në fund e quajtët “brez i djegur”!

Nuk është çudi që Shqipëria zë vendin e parë në rajon për “brain drain” dhe largimin e të rinjve. Ata trajtohen në mënyrë kafshërore nga policia, trajtohen si shokët e Turit nëpër auditore dhe zëri i tyre nuk dëgjohet aspak në politikë. Kjo është fytyra dhe modeli i shtetit policor që na ofrojnë marioneta dhe mercenarë të këtij regjimi siç janë dyshja Lleshi – Veliu.Dhuna e tyre bëri jehonë edhe në Parlamentin Europian sot, të cilët dënuan ashpër forcën jo-proporcionale që u përdor kundër protestuesve të Teatrit. Kjo dyshe që përdor manovra ushtarake kundër opozitës dhe dhunë çnjerëzore kundër qytetarëve të këtij vendi, shumë shpejt do të përballet me drejtësinë. Boll ja dogjët ëndërrat këtij brezi që në fund e quajtët “brez i djegur”!

Gepostet von Belind Këlliçi am Montag, 22. Juni 2020