Veliaj shkel ligjin me grumbullime masive, Vokshi: Me Edi Ramën ligji zbatohet ndryshe për qytetarin e ndryshe për pushtetarin!

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar ndaj manifestimeve të fuqishme të kryebashkiakut Erion Veliaj, me takime masive, duke publikuar në rrjetet sociale foto dhe video, për gjoja popullaritetin e madh që gëzon. E gjitha kjo, në një kohë kur kryeministri Rama kërcënon për ndalimin dhe ndëshkimin e atyre që mblidhen për të protestuar.

Vokshi shkruan në reagimin e saj se, me Edi Ramën, ligji në Shqipëri zbatohet ndryshe për qytetarin e ndryshe për pushtetarin!

Reagimi i plotë

Pak ditë më parë, Edi Rama i kërcënoi qytetarët me kthimin e karantinës, me gjobitje e me mbyllje biznesi, nëse nuk zbatojnë masat antiCOVID. Por ligji nuk funksionon për Erion Velinë, duke e nxjerrë zbuluar policinë politike të Edi Ramës.

Erion Veliaj ka shpërndarë me dhjetëra foto me grumbullime të mëdha fëmijësh. Aty ka vetëm propagandë, por nuk ka asnjë distancim social e fizik, nuk është zbatuar asnjë masë anti COVID për të cilat flet Edi Rama.

Kryeministri gënjeshtar duhet t’u thotë shqiptarëve pse arreston dhe gjobit nxënësit, studentët, qytetarët, opozitën që kërkojnë të drejtat, duke mos i lejuar me pretekstin e virusit, ndërsa Erion Veliaj që abuzon me fëmijët, nuk ndëshkohet?

Edi Rama duhet të shpjegojë pse ligji nuk ka fuqi mbi Erion Velinë ose të heshtë dhe të ndalë kërcënimet për kthimin e karantinës dhe vendosjen e gjobave për qytetarët!