Shkon në 42 numri i viktimave nga Covid-19, humb jetën pacienti 69-vjeçar

Ka arritur në 42 numri i viktimave nga COVID-19 në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se ka ndërruar jetë në spitalin infektivnjë pacient 69 vjeçar nga Kruja me leukozë akute, i prekur nga Covid19. Pavarësisht mjekimit intensiv prej 10 ditësh dhe përpjekjeve të stafit mjekësor, nuk arriti të mbijetojë.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit, u shënuan 50 raste të reja me koronavirus (në 330 testime) 16 më pak se dje.