Kërcënohen familjarët/ Berisha: Hakmarrja primiteve Rama-Luca nuk njeh të ndalur!

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetareje nga Elbasani, e cila shkruan se e kanë hequr nga puna nga pozicioni si përgjegjëse shkollës, pse djemtë e saj publikuan një video për ndotjen e lumit Shkumbin nga fabrika e Lucës në Labinot.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Miq, djemve qe meritojne çmim per videot me te cilat deshmuan shkaterrimin e mjedisit nga mbetjet toksike te Luces, u kercenojne familjaret.

Denoj me ashpersine me te madhe kete qendrim te turpshem, klasor dhe stalinist te Edvinit dhe narkoshtetit te tij ndaj nje punonjese.

Gjithashtu denoj si krim i rende mjedisor ndotjen e rrezikshme mjedisore nga Luca, i cili ne vend se ti perpunoje ne impiante te veçanta mbetjet e proceseve te punes, shfrytezon lidhjet obskure me Edvinin dhe Taulant Bego Yaris dhe duke kercenuar shendetin e banoreve te zones por dhe mbare Elbasanit, i derdh ato ne natyre ne Shkumbin dhe brigjeve te tij. sb

Pershendetje Z. Berisha! Jam Liljana Biçaku. tezja e atyre djemve qe ben vidion per ndotjen e lumit Shkumbin .Me hoqen sot nga pozicioni si pergjegjese shkolle. Filluan te na kercenojne nga heqja nga puna.