15 kushtet e BE/ Rama i kapur prej gryke, nuk ka ku luan…

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, i përgjigjet kryeministrit Edi Rama për 15 kushtet e BE për integrimin e Shqipërisë.

Vasili publikon në Facebook pjesë nga rezoluta e Parlamentit Evropian, ku sipas tij, janë 15 kushtet dhe nuk i luan topi.

Reagimi i Vasilit

Edi Rama i mberthyer per gryke genjen prap per 15 kushtet!(DOKUMENTI).
Ja si genjeu prap genjeshtari pa sherim Rama dhe tha sot:

“Po mirë, kur paska 15 kushte për nisjen formale të negociatave për anëtarësim, për çfarë duhej kjo rezoluta e partive aleate të PD në Parlamentin Europian që u votua pa konsensus? E pra, nuk ka 15 kushte për uljen në tryezë me BE”.