Ballina Aktualitet Ndërron jetë një tjetër i prekur me Covid-19 tek Infektivi, shkon në...

Ndërron jetë një tjetër i prekur me Covid-19 tek Infektivi, shkon në 39 numri i viktimave

Medici e infermieri al lavoro senza sosta nel reparto di terapia intensiva passato da 5 a 17 letti per curare i pazienti covid all' ospedale di Vizzolo Predabissi, 24 Marzo 2020. Ansa/Andrea Canali

Një tjetër humbje jete në Spitalin Infektiv me Covid-19. Ministria bën me dije se në 24 orët e fundit ka ndërruar jetë një pacient 67 vjeç nga Shkodra i konfirmuar pozitiv me Covid-19, i cili vuante nga Insuficienca kardiake dhe disa sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

“Pas disa ditëve në terapi intensive, i intubuar, 67-vjeçari nuk ka mundur të mbijetojë, pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor”, tha Ministria e Shëndetësisë.

Aktualisht në vendin tonë, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, numri i viktimave nga Covid-19 ka shkuar në 39, por dyshohet se ky numër është më i madh.

Exit mobile version