Ballina Aktualitet Efektivi preket me Covid-19, në alarm e gjithë Drejtoria e Policisë

Efektivi preket me Covid-19, në alarm e gjithë Drejtoria e Policisë

Një punonjës policie mësohet se ka dalë pozitiv me Covid-19 duke vënë në alarm të gjithë Drejtorinë e Policisë. Rasti me Covid-19 është zbuluar në Drejtorinë e Policisë Elbasan.

Efekti i policisë është punonjës i sallës operative. Ai është rreth 40 vjeç dhe me origjinë nga Përmeti.

Ndërkohë që një tjetër rast pozitiv është identifikuar ditën e sotme në Universitetin ‘Aleksandër Xhuvani’ në Elbasan.

Shefja juridike e këtij universiteti ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Ajo mendohet se është infektuar në Tiranë, ndërsa ka marrë pjesë në trajnime dhe projekte në kryeqytet.

E infektuara është bashkëshortja e zv/dekanit të Fakultetit Ekonomik në Elbasan duke e bërë të rrezikuar prej virusit këtë departament.

Nga ana tjetër juristja është drejtoreshë e një qendre për personat me aftësi të kufizuara.

Exit mobile version