Trajneri i Juventusit kritikon Ronaldon pas dështimit në Kupën e Italisë

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri ka kritikuar Cristiano Ronaldon dhe lojtarët e tjerë të skuadrës së vet pas humbjes kundër Napolit në finalen e Kupës së Italisë të mërkurën, duke thënë se atyre u mungoi mprehtësia.

Napoli e mundi Juventusin 4:2 me penallti pasi ndeshja e rregullt në Romë përfundoi pa fituesi 0:0.

Në dy ndeshjet e para që prej rikthimit të futbollit pas pushimit të detyruar nga pandemia koronavirus, Juventusi nuk e ka shënuar asnjë gol.

Pas ndeshjes finale, Sarri tha se Ronaldos dhe sulmuesve të tjerë të Juves po u mungon niveli i duhur fizik pasi nuk e kanë luajtur asnjë ndeshje  për më shumë se tre muaj.

“Ai është në të njëjtën gjendje fizike si Paulo Dybala dhe Douglas Costa, por atij po i mungon mprehtësia për ta bërë atë që funksionin më së miri për të”, tha Sarri për RAI.

“Nuk u kam thënë shumë gjëra lojtarëve pas ndeshjes. Edhe unë isha i zemëruar dhe i zhgënjyer si ata, prandaj më mirë të heshtësh në ato momente. Flasim më mirë nesër në mëngjes”, shtoi ai.