Tabaku publikon videon me mashtrimet e Ramës: Gënjeshtari kronik ka vetëm një synim; t’u marrë shqiptarëve paratë dhe t’ua japë oligarkëve!

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku ka denoncuar mashtrimin që vazhdon prej 7 vjetësh për qytetarët nga kryeministri Edi Rama.

Tabaku shkruan në reagimin e saj se, Rama u premtoi shqiptarëve heqjen e taksës 20% për ushqimet bazë dhe për 7 vite me radhë për çdo vit vetëm rriti taksa, tarifa dhe çmimet e produkteve të shportës.

Reagimi i plotë

I premtoi shqiptarëve heqjen e taksës 20% për ushqimet bazë dhe për 7 vite me radhë për çdo vit vetëm rriti taksa, tarifa dhe çmimet e produkteve të shportës. Në fund, si çdo autokrat i babëzitur për pushtetin që i japin oligarkët hoqi TVSH-në 20% për importin e jahteve.

Gënjeshtari kronik ka vetëm një synim: t’u marrë shqiptarëve paratë dhe tua japë ato oligarkëve. Kryeministri i oligarkëve nuk mund të jetë kryeministri i shqiptarëve.

I premtoi shqiptarëve heqjen e taksës 20% për ushqimet bazë dhe për 7 vite me radhë për çdo vit vetëm rriti taksa, tarifa dhe çmimet e produkteve të shportës. Në fund, si çdo autokrat i babëzitur për pushtetin që i japin oligarkët hoqi TVSH-në 20% për importin e jahteve.Gënjeshtari kronik ka vetëm një synim: t'u marrë shqiptarëve paratë dhe tua japë ato oligarkëve. Kryeministri i oligarkëve nuk mund të jetë kryeministri i shqiptarëve.

Gepostet von Jorida Tabaku am Donnerstag, 18. Juni 2020