Arrestohet gazetari pse po raportonte përplasjet e policisë me banorët e zonës në Shëngjin

Policia në Lezhës ka shoqëruar për disa minuta gazetarin Elvis Hila i cili po raportonte përplasjet e policisë dhe IKMT me banorët e zonës në Shëngjin.

Gazetarit i është kërkuar të mos filmoje dhe i është marrë telefoni, teksa më pas është shoqëruar nga forcat e policisë.

Ka qenë ndërhyrja e kolegëve të medias të cilët i kanë kërkuar llogari shefit të rendit çka ka sjellë dhe lirimin e gazetarit.

Policia nuk ka kursyer fjalët ofenduese ndaj punonjësve të medias në Lezhë gjatë incidentit të shoqërimit të gazetarit.