Ballina Kryesore Skandali/ Koncesioni i sterilizimit përhapi virusin, të gjithë mjekët me Covid tek...

Skandali/ Koncesioni i sterilizimit përhapi virusin, të gjithë mjekët me Covid tek “spitali francez”

PPP e sterilizimit e Edvinit, perhapese e covid19 ne mbare vendin!

Ne spitalin francez te QSUT pothuaj te gjithe mjeket jane covid19 pozitiv.
Por Covid19 pozitiv jane edhe punonjesit e PPP se Edvinit me muratorin e partise.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital!

Miq, kjo eshte vetem njera nga rruget me te cilen QSUT, tashme bombe gjigande biologjike, veper kriminale me pasoja katastrofale e krijuar nga keqmenaxhimi i pandemise nga xhahili i Surrelit dhe Ndrikull Hajni Maska, perhap covid19 ne mbare vendin.

“pershendetje dr sot fola me disa kolege te mi qe jane te Spitali Francez dhe pothuajse te gjithe kishin dale pozitiv covid.I teri blloku operator pozitiv me covid nder ta edhe punonjesit e koncesionarit te famshem sani service te cilet meren me setet kirurgjikale Nga kjo me thane ata mund te infektohen te gjitha blloqet operatore kudo ne Shqiperi nga sani service…”

Ketu me poshte keni denoncimin me dt 16 mars te vendimit qe urgjenca e QSUT te predoret per te pritur edhe te semuret me covid19

Breaking News!
Mars 16 2020 12:17
Nje vendim i ri i pashembullt i Edvin Kristaq Maskes dhe ndrikull Hajni Maske!

Urgjenca e QSUT qe pret te gjitha llojet jo kirurgjikale te urgjences do perdoret per te pritur te semuret me covid19!!

Miq, dy dite pare nje qytetar dixhital me dergoi nje mesazh ne te cilin me njoftonte keto qe njofton sot nje tjeter qytetar dixhital. Nuk besova se marrezia njerezore mund te arrije gjer ketu.

Te gjithe kane pare ne Itali cadra te medha me te gjitha pajisjet te vendosura ne oborr te spitalit per te pritur te semuret e dyshuar me covid para se ti dergojne ne spitalin infektiv.

Çadra, meqenene duket se urgjenca ekzistuese e spitalit infektiv eshte e zene, mund te perdoret pa asnje veshtiresi por te kercenosh ne kete menyre spitalin me te madh jo infektiv te vendit eshte se paku marrezi sipas eksperteve te fushes.

Lexoni mesazhin e punonjesit dixhital.
E di cfare ka ndodh ke ne Pritja e rasteve mes hollit
karantine me.perde per rastet e dyshuara karantine me.perde per rastet e dyshuara Do futen ne urgjencen w semundjeve te brendshme
ne do i sherbejme dhe me.pas do lajmerojme infeksionistin po u futen ne urgjencen terciare perfunduam te gjithe te infektuar dhe sdo me.kete me.kush ti presi. ajo eshte vendi ku do.te priten ne holl te semuret e dyshuar per covid dhe duke na rrezikuar direkt neve nuk mund te filtrohen brenda nje urgjence terciare Se cdo i semure kardiak neurologjik do e marri eshte masaker Ne do.jemi te paret qe do ekspozohemi dhe skemi masat e duhura as syze as maska N 75 as veshje Tyreku po u vesh do mbahet 24 ore ose dhe 12 ore dhe do jesh aty i izoluar me te semurin me respekt.

Exit mobile version