Ballina Aktualitet Miku biznesmen i Ramës terrorizon punonjësit, Balla dhe grupi i trafikantëve në...

Miku biznesmen i Ramës terrorizon punonjësit, Balla dhe grupi i trafikantëve në mbështetje të tij

Një punonjëse e fabrikës së peshkut Rozafa shpk ka denoncuar terrorin që pronari i këtij subjekti ka ushtruar ndaj tyre më qëllim për ti nxjerrë në protestë me qëllim për të grabitur tokën e fermerëve të Labinotit.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

Postimi i plotë

Denoncon terrorin e mikut te Edvini Luca ERTV ndaj punonjesve te vet

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital!

Taulant Bego Yaris dhe grupi trafikanteve ne mbeshteje te Luces.

Denoj ashper terrorin ndaj puntoreve dhe perpjekjet per grabitjen e tokes fermereve te Labinotit. sb

Doktor pershendetje jam nje puntore e fabrikes se peshkut rozafa shpk ne labinot jemi kercenuar me shqelma nga gjergji dhe administratorja e fabrikes se nese nuk do themi ashty sic ju thame do perfundoni me shqelma u detyruam nga halli dhe dolem para sa te ne nxirrshin ne proteste ne oret e para te mengjesi erdhen te fshehte ne zyren e gjergjit Deputeti taulant Balla dhe administratori i njesie Astrit Hazizi dhe disa biznesmen te zones te njohur si trafikant droge dhe ish kryetare te komunes.

Ata zhvillun nje mbledhje gati 30 minuta pastaj erdhi pergjegjesja dhe na tha do dilni ne proteste jashte ti tregojmë ketyrve katunareve se jemi ne te paret ketu leme punen per disa minuta dhe nga halli dolem ne proteste kurse rreshti i pare grate qe folen jane te kryesoret qe paguhen me shume mbi 400 Mije kurse ne qe ishim mbrapa mezor kapim 200 Mije dhe ne shqelma dhe nga njhere na hajne edhe kg jemi me duar te lidhura.

Exit mobile version