Reagimi i fortë i Albana Vokshit ndaj Besës së Ramës: Edhe testin e matematikës opozita e nxori?

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar pas nxjerrjes së testit të Matematikës në provimin e maturantëve.

Ashtu si në testin e Gjuhë-Letërisë edhe në testin e matematikës në provimin që po zhvillohet ditën e sotme testi u është dhënë nxënësve militantë të PS nga vetë mësuesit e e bindiur të ministres Shahini.

Reagimi i Albana Vokshit

Edhe #testin e #matematikës opozita e nxori?

U tha me bujë të madhe nga Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, se testi i matematikës është hermetik se janë marre masa të mos dalë dhe të tjera broçkulla si këto.

Ka 3 ditë që për të mbuluar dështimin e saj, sulmon opozitën, por prapë dështoi.

Thirri mësuesit në oborrin e shkollës, duke rrezikuar shëndetin e tyre për të bërë shoë me masat gjoja të forta antikopjim, u hoqi celularët, i detyroi të firmosin deklarata për pushim nga puna, në rast të shkeljes së rregullave dhe çfarë bëri? Asgjë!

Turi mund t’ia kishte dalë mbanë kësaj situate më mirë sesa e dështuara Besa Shahini dhe shefi i saj Edi Rama.

Testi i matematikës është zbuluar dhe Besa Shahini duhet të mbajë përgjegjësi.

1 58

2 44

3 35

4 25

6 5 5 11

6 5