Italia drejt fitores me pandeminë, bie ndjeshëm numri i vdekjeve nga Covid-19

Në 24 orët e fundit, Italia ka shënuar 26 viktima dhe 303 raste të reja me koronavirus.

Ditën e djeshme, numri i viktimave ishte 44, që do të thotë se vijon rënia e numrit të viktimave në vendin fqinj.

Nga të dhënat e sotme, 85,5% e rasteve të reja janë në Lombardi.

Numri total i të prekurve nga Covid-19 në Itali ka shkuar 237 290.

1 61