Ben Blushi grabit 6 mijë metra tokë në Dhërmi. Ja pse Rama shkarkoi dy drejtorët e Hipotekës në Vlorë

Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel, Ben Blushi grabit pronat në Dhërmi me falsifikim dokumentash.

Denoncimi wshtw bwrw nga një punonjës i Hipotekës në Vlorë, i cili i wshtw drejtuar me njw mesazh ish-Kryeministrit Sali Berisha. Sipas tij, bëhet fjalë për hapësirë prej afro 6 mijë metrash katrorë.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Arben Malavita me ortak Gaz Ramen grabit toke me fallsifikime ne Dhermi.

Shkarkohen me urdher te Edvin Hajdutit 2 drejtore hipoteke ne Vlore qe zbuluan fallsifikimin e dokumentave dhe refuzuan rregjistrimin.

Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sb

I nderuar Doktor. Une jam nje punonjese e hipotekes ne Vlore. Nje muaj me pare ne zyrat tona plasi nje sherr i madh per rregjistrimin e nje prone ne Dhermi. Behet fjale per gati 6000m2 ne bregdet. Me presion dhe shantazh eshte rregjistruar pasi ishte e fallsifikuar. Pra kishte zhvendosje. Prona eshte ne breg te detit dhe gjoja eshte ndare me ligjin 7501. Por kur pame emrat e pronareve kuptuam perse behej fjale.

Siperfaqja u rregjistrua ne emer te Ben Blushit dhe Gazmend Demit. Ne hipoteke plasi skandali dhe iken edhe 2 drejtore vetem per kete rast. Eshte paguar nje thes me leke. Ka filluar nje perplasje e madhe midis Blushit dhe biznesmenit Pandi Carapuli qe ka ndertuar aty afer. Nje vjedhje e hapur ne mes te dites ne nje nga zonat me vlere me te madhe ne Shqiperi. Perlat e rivieres po grabiten nga Ben Blushi e Co. Prona eshte regjistruar me 06.05.2020