Shoqëruesi preket me Covid-19, Veliaj në panik…

Një nga shoqëruesit e kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Lajmi bëhet i ditur nga burime të OraNews, sipas të cilave shtetasi K. Dane është infektuar me koronavirus. Nuk dihen ende detajet se si është gjendja e tij shëndetësore dhe se ku mund ta ketë marrë virusin, por veliaj është përfshirë nga frikadhe paniku.Dane është pjesë e Gardës së Republikës dhe prej dy muajsh është shoqërues i Veliajt.

Veliaj ka bërë dhjetëra takime ditët e fundit për show mediatik i shoqëruar me dhjetëra zyrtarë të tij. Si pasojë e këtyre takimeve pa zbatuar rregullat e distancimit social, ai i trembet faktit se mund të jetë prekur edhe vetë me Covid-19.