Malltezi-Lleshajt: Filloje me këtë pontilin pa leje dhe pastaj bëhu gazi i botës me lejet për çadrat…

Kreu ii Departamentit për Mbrojtjen e Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, i cili tha se vija bregdetare nuk duhet të preket nga paligjshmëria dhe se s’duhet të bëhet asnjë ndërtim pa lejë.

Malltezi drejton pyetjen se, si ministri mund të gënjejë kaq pacipësisht. Përmes një reagimi në Facebook, ai bën me dije se, ka dy muaj që ka depozituar padinë në Policinë e Manzës për ndërtim të paligjshëm dhe ende s’ka marrë përgjigje.

Postimi i plotë

“Si mund te genjeje kaq pacipesisht? Thote nuk do lejohet asnje ndertim pa leje, biles asnje cader, ne nje kohe kur ka 2 muaj qe ka ndertim te paligjshem pontil mu brenda detit ndertuar nga oligarku Fusha? Ka 2 muaj qe kam depozituar padine ne Policine e Manzes per ndertimin e paligjshem dhe ka 2 muaj was e Policia qe don i cmenduri-hajdut ka ik ne drejtim te paditur dhe nuk ka pergjigje!!! Filloje me kete pontilin pa leje dhe me dem te cmendur per bioten dhe erozionin bregdetar, pastaj behu gazi i botes me lejet per cadrat, e pastaj na thuaj “Hajde Liam tek Mihali!” E ben dot?