Ballina Aktualitet Zbulohen plantacionet e drogës të zyrtarëve të lartë dhe drejtuesve të policisë...

Zbulohen plantacionet e drogës të zyrtarëve të lartë dhe drejtuesve të policisë në Lezhë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim ku tregon se si zyrtarët e lartë të rilindjes dhe njerëzit e tyre po mbjellin dhe trafikojnë kanabis në vend pa i hyrë asnjë në këmbë.

Në mesazhin dërguar ish-kreut të qeverisë një qytetar nga Lezha denoncon kreun e PS të këtij rrethi, vëllain dhe familjen e tij se po mbjellin kanabis dhe po terrorizojnë banorët që të mbajnë gojën mbyllur.

Sipas qytetarët, e gjithë familja Ndreca është e përfshirë në trafikun e kanabisit, madje njërëzie tyre në polici sigurojnë që askush të mos iu prekë ‘mallin’.

Denoncimi

Denoncon plantacionet e droges ne Lezhe, Kashnjet!

Lidhje te ngushta te trafikante e me narkozyrtaret dhe narkopolicine.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Z Berisha

Un ce po ju shkruaj jam nje banor i fshatit fregen te njesis kashnjet.Jam shum i shqetesuar dhe i zhgenjyer nga kjo situat ce po ndodh ne njesin tone,ka filluar mbjellja e kanabisit ne mase nga keto kelysht e kuq, jan mbjell afro 70 mi fidane nga eduart ndreca ce esht kryetari i emeruar i ps lezhe dhe njekosisht kryetar i qarkut lezhe dhe menagjohet nga i gjith fisi po ti jap dhe me emra.Armando ndreca vellaj i eduartit ce punon tek hetimi tatimor po merret me mbielljen dhe cdo gje gjergj ndreca kshilltare ne bashki kel ndreca inspektor zone xhaxhai i eduartit,elvis ndreca i denuar per drog dhe esht i biri i policit kelit,martin ndreca polic i fnsh,gezim kola administrator i njesis i emeruar nga pjerin ndreu, mark marku me detyr shef krimesh ne ate zon kupola e policis i mbron levizin te gjith te armatosur nuk guxojm te dalim nga shpia nga terrori ce po bejn kan mbjell dhe ne sera ,kashnjet kalivac,fregen,rras,gjobardhaj,sukagju,kalor.zoti berisha do ju dergoj info te vazhdueshme pasi keto kan mbrojtje te fort nga shteti dhe rrezikojm jeten
Ju lutem anonim

Exit mobile version