Kredia 650 milionë euro/ Paloka: Rama dhe 10 miqtë e tij do i ndajnë mes tyre, ne do t’i paguajmë!

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pas njoftimit se, qeveria shqiptare ka marrë një kredi të re prej 650 milionë euro.

Paloka shkruan në një postim në Facebook se, “këto miliona përsëri do i vjedhin e do i ndajnë mes tyre Rama dhe dhjetë miqtë e tij, oligarkët e PPP-ve, kurse për ti paguar do i paguajmë përsëri ne!!!”

Postimi i plotë

E kuptoni deri ku arrin tallja e njëkohësisht arroganca e plehrës që kemi Kryeministër; mburret se ka marrë borxh 650 milion euro të tjera.

Këto miliona përsëri do i vjedhin e do i ndajnë mes tyre Rama dhe dhjetë miqtë e tij, oligarkët e PPP-ve, kurse për t’i paguar do i paguajmë përsëri ne!!!

Sigurisht që për Ramën ky është sukses “i madh”, po për shqiptarët është një tjetër “futje” e madhe!