Tërmetet rikthehen në Tiranë dhe Durrës, panik te banorët

Një tërmet i fortë lëkundi Shqipërinë pak çaste më parë.

Lëkundja sizmike ishte e fortë, ndërsa nuk dihet ende magnituda e tij.

Epiqendra ka qenë në Detin Adriatik.

Banoret janë përfshirë nga frika dhe paniku.

termet