Tentohet vrasja e qytetarit, Policia le të lirë atentatorët! (Foto)

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se kanë tentuar ta vrasin ndërsa policiaka lënë të lirë atentatorët. Tentohet vrasja e qytetarit,

Qytetari shkruan se, krimineli që plagosi vëllam tim dhe policia Lushnje nuk donte me i siguruar jetën, por e la në dorën e nje vrasësi.

Postimi ish-Kryeministrit Berisha

Policia le te lire atentatoret!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

mirembrema Z Sali Berisha ju lutem me ndimoni familjen tim merre masa per krimineli qe plagosi vellam tim dhe policija lushnje nuk donte me i siguru jete por e la ne dore e nje vrasi te Agron Uku nga kabunara e lushnjese bashk me dy djemte e ti plagosja ndodhi dije ne date 17.05.2020.

Po ne date 17 .5 .2020 duke i dale ne befasi dhe duke e goditure nga mbrapa dhe duke e gjakosure dhe e lene aty ne kanal te plagosure flamure arapi ku eshte tefonuare policija por policija vjen ne vendi e ngjarjese dhe nuk merre arme e krimi por e lene aty por ofiveri e mban te feshehure ngjarjen dhe manupuloje ngjaren qe autori i krimi Agron Uku te lihet i lire nga policija por me pas disa minuta me vone dy djemte e Agron Uku tentojn ne vera me thike mua dhe baban pore prap policija nuk ja mori thike por i la te lire.

Por nuk mjaftoj me kaq ne date 22 .5.2020 prap Agron Uku i ben atentat flamuri arapi pre ta vrare peseri pes u ankua ne polici u arrestua por perseri u la i lire se ka djali e halles punojs policije ne lushnje por sot ne date 6 .6 2020 peseri Agron Uku i bene atentate per ta vrare flamure Arapi disa minuta me vone Agron Uku dhe djali i tij marri burri tim dhe sjelli nje nesazhe qe flamuri arapi do ta vrasim eshte e kote qe na denocon ne kemi vendos ne ta vrare kemi pushtet do ju lutem me ndimoni Z .Sali Berisha e dim qe tani ska shtete jan te koruptuare i kan lyere duare me gjake me njerez te pafajshem vete mbrojn kriminela keto jan foto e ngjarjese si e kan ber nje njeri te pa fajshen

1 33

2 23