Rama gabohet, revolucioni sapo ka filluar

Nga Luçiano BOÇI

REVOLUCIONI SAPO KA FILLUAR

Duke dashur të delegjitimojë fitoren e opozitës ndaj tentativës së tij për të kapur procesin zgjedhor dhe për t’iu shmangur identifikimit biometrik, Rama nxitoi të hedhë stigmën për revolucionin e mbaruar.

Jo zoti RAMAVIRUS gaboheni!

Revolucioni sapo ka filluar!

Gongu i djeshëm i “konsensusit”, ishte paralajmërimi i këmbanave të zemërimit qytetar dhe fillimi i një shndërrimi politik të pakthim.

Ka nisur era e re e shporrjes nga drejtimi i vendit, të bandës më famëkeqe politiko-kriminale, që mbajti peng për shtatë vite integrimin evropian.

E largimit me çdo kusht të atyre që e zhveshën e ropën, e katandisën këtë vend në parajsën e krimit dhe ferrin e jetës normale.

E përzënies me votë të regjimit që varfëroi shqiptarët, i mori liritë, dinjitetin e nderin, i degdisi me përdhunë nga sytë këmbët, i mashtroi, i sundoi e grabiti për hir të karriges së një njeriu dhe interesave babëzitëse të një kaste.

E kthimit të normalitetit, përkundrejt çmendurisë, harbutërisë, dhunës e përdhunimit sistematik nga kllounët me veladon politik.

Mirësevjen revolucion!