Ballina Aktualitet Foto/ Durrësi mbulohet nga plehrat!

Foto/ Durrësi mbulohet nga plehrat!

Në nisje të sezonit turistik, qyteti i Durrësit është fundosur ngën plehra.Pamjet e fundit tregojnë se në ç’gjendje ndodhet qyteti në fundjavë. PD ka akuzuar bashkinë e Durrësit për korrupsion dhe shkaktaren e kësaj bombe ekologjike.

“Bashkia e Durrësit e zhytur në korrupsion e ka braktisur totalisht qytetin, deklaroi dega e PD Durrës. Ajo është shkaktarja kryesore e kësaj bombe ekologjike që prej vitesh po helmon qytetarët durrsakë. Gjendja është alarmante në çdo pikë të qytetit”.

Exit mobile version