Goditen me sende të forta disa të rinj në Tiranë, njëri përfundon te Trauma

Një tjetër shèrr ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë ku disa të rinjë janë përfshirë në zonën e Saukut e për pasojë njëri prej tyre ka mbetur i plágosur rèndë.

Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se ky i fundit është nisur me urgjèncë drejt Spítalit të Traùmës. Ende janë të paqarta arsyet e këtij konflíkti të dhùnshëm si dhe emrat e personave të përfshirë.

Një sh.èrr i rè.ndë ka ndodhur pasditen e sotme mes të rinjve në mes në “Whisky-Bar” në zonën e ish-Bllokut. Një grup djemsh janë kò.nfliktuar dhe kanë g.òditur njëri-tjetrin me karrige, tavolina e shishe, por nuk dihet arsyeja përse ka ndodhur kjo ngjarje trò.nditëse.

Faxweb.al mëson se shèrri ka ndodhur mes 2 grupeve njëri prej të cilëve njihet si “Çunat e Tomës” ndërsa tjetri si “Nipat e Qifes”. Gjithashtu mësohet se janë emra të njohur për sa i përket ngjarjeve të tilla, kryesisht inci.denteve dhe shèrreve që kanë shkaktuar nëpër klubet e Tiranës.