Basha: Kemi hedhur një hap para. Opozita po punon përditë për t’jua kthyer qeverisjen shqiptarëve

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha reagoi pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore.

“Sot kemi hedhur një hap përpara, për të mundësuar më shumë garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme në Shqipëri.

PD dhe Opozita e Bashkuar është e gatshme dhe po punon përditë për t’jua kthyer qeverisjen shqiptarëve”, tha Basha.

“Në emër të Opozitës së Bashkuar ju shpreh falenderimet tona aleatëve dhe partnerëve tanë euro-atlantikë për ndihmën dhe kontributin e tyre për gjetjen e dakortësisë për administrimin zgjedhor”, thekson kreu i PD.