Video/ Rama gjen armikun…

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar për deklaratat e Edi Ramës sot në Parlament kundër ndërhyrjes së Bashkimit Europian.

Vasili shprehet se kryeministri që nuk ka plotësuar asnjë kusht të BE për integrimin, po shqetësohet se BE ndërhyn në punët e brendshme të Shqipërisë.

“Edi Rama gjen armikun, është BE! Ky gjoja vdiq që të hyje ne BE, por është në hall të madh se BE po i ndërhyka ne punët e brendshme. Ndaj Edi Rama nuk i përmbush kushtet që Shqipëria të hyje në BE se e ka tmerr monitorimin dhe syrin e saj”, shprehet Petrit Vasili.

Armiku i rames BE-ja

Edi Rama gjen armikun, eshte BE!(VIDEO).Ky gjoja vdiq qe te hyje ne BE, por eshte ne hall te madh se BE po i nderhyka ne punet e brendeshmeNdaj Edi Rama nuk i permbush kushtet qe Shqiperia te hyje ne BE se e ka tmerr monitorimin dhe syrin e saj.

Gepostet von Petrit Vasili am Donnerstag, 4. Juni 2020