Ballina Kryesore Strazimiri i përgjigjet Ramës: Të pres në “Piazzale Loreto”…

Strazimiri i përgjigjet Ramës: Të pres në “Piazzale Loreto”…

Ish deputeti Straizimiri i është përgjigjur Ramës përmes një postimi në facebook. Rama ironizoi me emrin e Strazimirit gjatë një interviste në “Opinion”, ndërsa Strazimiri i ka kthyer përgjigje përmes facebook.

Postimi i plotë i Genti Strazimirit
Vini?!
Më thonë që të paskësh marrë malli për mua!
Mos u mërzit se do takohemi shpejt!!!!
Në “Piazzale Loreto” të pres siç të kam premtuar😉, ti veç mbaj këtë drejtim!!!
E di sa afër je? Sa më shpejt të ecësh, aq më shpejt më takon.

Në Piazzale Loreto ndodhi një ngjarje e rëndë, më 10 gusht 1944 në Milano, gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Pesëmbëdhjetë partizanë u pushkatuan nga ushtarët e grupit Oberdan të Legjionit Autonome Mobile Ettore Muti të RSI, me urdhër të komandës së sigurisë naziste, dhe kufomat e tyre u ekspozuan para publikut.

Exit mobile version