Ballina Aktualitet Denoncimi/ Punonjësit e UKT po përhapin qëllimisht koronavirusin në Tiranë

Denoncimi/ Punonjësit e UKT po përhapin qëllimisht koronavirusin në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një denoncim’bombë’, ku tregon se Covid-19 në Shqipëri po përhapet qëllimisht në Shqipëri nga vetë pushteti.

Në mesazhin dërguar ish-kreut të qeverisë një punonjës i UKT-së në Tiranë tregon se disa punonjës së këtij institucioni edhe pse kanë dalë pozitiv me COVID 19 ata nuk janë dërguar në spital apo shtëpi, por janë urdhëruar që të dalin në punë, duke infektuar në këtë mënyrë punonjësit e tjerë por edhe qytetarët e Tiranës.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Ja si e perhap narkoqeveria covid-19.

Personat e infektuar me covid19 dergohen ne pune!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje DOKTOR jam punonjes ne ukt, ne njesine dy te ujsjellsit ne tirane disa punonjes ne zyrat e kesaj njesie kane dale pozitiv me covid 19 dhe megjith kontaktet e tyre me qytetare apo punonjes te tjere ata vazhdojne punen sepse u eshte dhene urdher qe te vazhdojne punen edhe pse seriozisht rrezikojne punonjesit e tjere dhe qytetaret anonim doktor ju lutem mos publikoni numrin tim rrespekte pafund per ju.

Exit mobile version