Ballina Aktualitet Skandal! 3 muaj restoranti i mbyllur, OSHEE i faturon energji sikur ka...

Skandal! 3 muaj restoranti i mbyllur, OSHEE i faturon energji sikur ka punuar 16 orë në ditë!

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një biznesmeni, i cili shkruan se, kreu i organizates mafioze rilindase, Edi Rama gjobit bizneset me faturat e OSHEE në kohë pandemie.

Ai shkruyan më tej se, restoranti ka qënë i mbyllur për tre muaj, por OSHEE i ka dërguar faturat sikur ka punuar 16 orë në ditë.

Postim i ish-Kryeministrit Berisha

Ja si vidhen bizneset nga OSHEE!

3 muaj restoranti i mbyllur por i faturohet energji sikur ka punuar 16 ore ne dite!
Lexoni denoncimin e biznesmenit dixhital. sb

Pershendetje doktor Berisha. Ja se si kreu i organizates mafioze rilindase Edi Rama gjobit bizneset me faturat e OSHEE në kohë pandemie. Une që po ju shkruaj kam një restorant të vogël familjar me vetëm 8 tavolia gjithsej,biznesin e kam mbyllur në dt.11/03/2020,dhe e kam rihapur në dt.01/06/2020,por sic e sheh edhe në foto për 3 muaj që e kam patur të mbyllur jam gjobitur nga organizata mafioze me të njejtat shifra si në priudhën para COVID-19,si unë janë gjobitur me mijra biznese!

Shkova dhe bëra ankesën për muajin Mars,monstrat atje më përcollën duke më thënë që do e konpesojmë në muajin Prill duke e faturuar ZERO,por muaj prill më erdhi 247.000,shkova përsëri pranë zyrave të organizatës mafioze,ju thash kjo është e padrejt dhe gjobitje ndaj bizneseve familjare,më thanë ka ndodhur një problem në sistem dhe ju kërkojm ndjes por do e zerojm në mujt në vazhdim,sot shoh në sistem që edhe fatura e Majit ishte 148.000,po na falimentojn me dashje doktor,sa po më mbushet mendja me i mbyll biznesin me marr familjen edhe të bëj valixhet gati duke u larguar nga Shqipëria.

Exit mobile version