Ballina Aktualitet Shkollat strehë e abuzimeve! Të rinjtë kërkojnë dorëheqjen e ministres Shahini

Shkollat strehë e abuzimeve! Të rinjtë kërkojnë dorëheqjen e ministres Shahini

Nga Belind Këlliçi

Sot, të rinjtë e FRPD i kërkuan llogari Ministres së Arsimit, Besa Shahini, për braktisjen që i ka bërë sistemit arsimor shqiptar. Shkollat janë strehë e bullizmit, abuzimeve dhe paligjshmërisë.

Zinxhiri përgjegjës, që nga drejtori dhe deri tek policia ka dështuar. Drejtuesit arsimorë janë të fokusuar tek tenderat dhe nuk mbajnë asnjë përgjegjësi para qytetarëve për ngjarjet skandaloze që po ndodhin në shkollat tona.

Sot, prindërit dhe nxënësit janë të braktisur nga kjo qeveri, e cila, sa herë përballet me llogaridhënien hesht dhe shmanget.

Ne si të rinj, jemi në krahë të nxënësve dhe studentëve sa herë që ata denoncojnë gjendjen katastrofike të arsimit.

I bëjmë thirrje Ministres Shahini të dorëhiqet dhe të kërkojë falje publike për keqmenaxhimin e sistemit arsimor që i ka kthyer institucionet arsimore nga burim dije, në strehën e abuzimeve seksuale.

 

Exit mobile version