Rama refuzon të hapë doganat e Morinës dhe Qaf Prushit, Berisha: Rilindasit urrejtje të madhe për shqiptarët e Kosovës

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër mesazh të qytetarit dixhital, i cili tregon urrejtjen e madhe që kanë rilindasit për shqiptarët e Kosovës dhe ata të veriut të vendit.

Më mesazhin dërguar ish-kreut të qeverisë qytetari shkruan se pikat kufitare të Morinës dhe ‘Qafa e Prushit’ nuk do të hapen, pasi shqipëria nuk i ka kapacitete mjekësore, por pas kësaj fshihet urrejtja e Ramës për shqiptarët e veriut.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Edvin Kristaq Urrejtja ka refuzuar hapjen e pikave kufitare te Qaf Morines dhe Qaf Prushit!
Miq, ne nje vendim kriminal absurd sot nuk jane hapur pikat kufitare te Qafe Morines dhe Qaf Prushit pa njoftuar fare duke ndeshkuar keshtu banoret e ketyre dy rretheve.

Sipas qytetarit dixhital qe i referohet Qendres se Menaxhimit te Kufinjve ne Prishtine kjo ka qene kerkese e narkoqeverise shqiptare pra e Edvin Kristaq Urrejtjes per te ndeshkuar keto dy rrethe.

Duke kerkuar hapjen urgjente te pikave kufitare, ju bej thirrje banoreve te Hasit dhe te Tropojes te angazhohen ne te gjitha format e mosbindjes cilive kunder Edvin Kristaq Urrejtjes dhe narkoqeverise se tij te perçarjes kombetare. Sb

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital!

Mirmbrema Dr ,neser do hapen kufit kosove shqiperi,ne veqanti nuk do hapen Qafa prushit me Hasin dhe qafa Morinë me Tropoje,telefonuam qendren kufitare Te menagjimit Te kufive ne Prishtinë,na than qe esht kerkese e Shqiperis per siguri te menagjimit dhe munges kapaciteteve mjeksore,do funksionoj vetem pika ne Morinë Te kuksit,tropoja Hasi mbeten Te izoluara