Paloka: Ardi Veliu këto metoda të Sigurimit të Shtetit nuk i ka për herë të parë, të shkarkohet

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka kërkuar menjëherë shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, pas skandalit të sotëm në Komisionin e Sigurisë, ku ky i fundit publikoi një video në të cilën shfaqej me pistoletë mamaja e djalit që u dhunua nga policia, por që në fakt pamjet ishin marrë nga një skenë filmi.

Paloka i ka quajtur këto metoda të Sigurimit të Shtetit, duke kujtuar edhe manipulimin që Veliu I bëri çështjes së Fredi Alizotit.

‘SKANDAL i dyfishte!

Ardi Veliu duhet shkarkuar menjehere dhe duhet te dale perpara drejtesise!

Gjate mbledhjes se Komisionit te Sigurise , Drejtori i Pergjithshem i Policise Ardi Veliu, duke dashur te justifikoje dhunen e policise ndaj nje 15 vjecari, ka nxjerre nje video te nenes se djalit ku ajo duket me nje pistolete ne dore. “Ja nga cfare familje vjen djali”, ka thene Veliu duke dashur te justifikoje me kete “argument” dhunen.

Rezulton se nena e djalit 15 vjecar eshte aktore dhe pamjet qe ka paraqitur Ardi Veliu jane pjese te nje filmi artistik…!

Justifikimi i dhunes do te ishte i denueshem edhe sikur pamjet te ishin reale , po ja qe Drejtori i Pergjithshem i Policise jo vetem justifikon dhunen e policise ndaj nje te mituri po per kete edhe mashtron .

Keto metoda te Sigurimit te Shtetit, Veliu nuk i ka per here te pare, kujtoni deshmitarin e rreme Fredi Alizoti…!

Prandaj kemi kete polici se drejtohet nga qenie si ky e si Lleshi i Rames!’