Reforma zgjedhore/ Basha: Bisedë shumë e frytshme me Komisionerin për Zgjerimin, OliverVarhelyi

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas bisedës me Komisionarin e Zgjerimit, Oliver Varhelyi.

Në një postim në Twitter, Basha shkruan se, biseda ka qenë e frytshme.

Reagimi i plotë i kryetarit Basha

Bisedë shumë e frytshme me Komisionerin për Zgjerimin, OliverVarhelyi. E falënderova për mbështetjen e tij dhe theksova përpjekjet e Partisë Demokratike për të kontribuar për reformën zgjedhore.

Nënvizova se vullneti politik është vendimtar si për ta përfunduar reformën, edhe për të garantuar zgjedhje demokratike, të lira nga shitblerja e votës dhe nga ndikimi i krimit të organizuar.

mes