Video/ Përdorimi pas vdekjes i Maks Velos nga Erion Veliaj, i turpshëm!

Kryetari i Forumit Rinor të PD, Belind Këlliçi e ka quajtur një pafytyrësi të kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili ndërkohë që flet në emër të arkitektit të ndjerë Maks Velo, në krahun tjetër shembi Teatrin Kombëtar.

Këlliçi ka postuar edhe një video të shkëputur nga emisioni ‘Open’ në Top-Channel, ku Velo kundërshtonte me argumente shembjen e Teatrit.

Ndërkohë që sot Veliaj inaguroi një kinema në një lagje të Tiranës me emrin e Maks Velos.

‘Të duash veprën tënde është normale, por të duash Teatrin, veprën e tjetrit, është dashuri për arkitekturën! Dhe Maks Velo e kishte këtë dashuri, çka një shkatërrimtar si Erion Veliaj nuk mund ta kuptojë! E turpshme përdorimi që i bëre sot Maksit pas vdekjes!, shkruan Këlliçi.

Të duash veprën tënde është normale, por të duash Teatrin, veprën e tjetrit, është dashuri për arkitekturën! Dhe Maks Velo e kishte këtë dashuri, çka një shkatërrimtar si Erion Veliaj nuk mund ta kuptojë! E turpshme përdorimi që i bëre sot Maksit pas vdekjes!

Gepostet von Belind Këlliçi am Mittwoch, 27. Mai 2020