Nuk ka besim te policia/ I vjedhin makinën në oborr: 5 mijë euro shpërblim kush ma gjen

Një  të riu nga një fshat i Vorës i kanë grabitur makinën e parkuar në oborrin e shtëpisë. 21-vjeçari K.Sh., thotë se makinën ja kanë vjedhur ditën e sotme persona ende të paidentifikuar dhe ka bërë denoncim në polici. Por rastin e ka bërë edhe mediatik dhe thotë se ofron 5 mijë euro shpërblim për atë që i gjen makinën e tij tip Mercedez Benz ML, me targa AA 495 PO, ngjyrë e zezë.

Në procesverbalin e Policisë, i riu tregon se një ditë më parë udhëtoi drejt Vorës me dy shokët e tij, ku u ulën në një bar-kafe e sot ne mengjes, nuk e gjeti makinen ne oborr ku e kishte parkuar.

Mesazhi i plotë: Pershendetje JOQ me kane vjedhur sot makinen. Personi i pare qe e sheh te me kontaktoj kudo qe ta shoh ka nje shperblim te madh. TARGA AA495PO 0699756555. Ju lutem sa me shpejt sepse policia nuk ben gje. 5000€ jap kush ma gjen.

11