Berisha: Në plazhe, me urdhër të Sulltan Salep Surrelit nuk lejohet asnjë qytetar, por vetëm narkozyrtarët dhe qentë e tyre

Ish-Kryeministri Sali Berisha shkruan në një reagim në faqen e tij sociale se, plazhet janë hapur vetëm për narko-zyrtarët duke sjellë si dëshmi mesazhet e emigrantëve shqiptarë këtë radhë nga Anglia.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Dielli, ajri i paster dhe uij mbrojne nga covi19!

Keto ishin ne fundjaven qe kaloi plazhet e Britanise se Madhe!

Kurse ne plazhet e Shqiperise me urdher te Sulltan Salep Surrelit nuk u lejua asnje qytetar por u plazhiten vetem narkozyrtare dhe qente e tyre.
Shikoni videon dhe lexoni mesazhet e emigranteve dixhital! sb

* * *

“Përshëndetje Doktor, uroj të jeni mirë

Plazhet e Anglisë, edhe pse është akoma “lockdoën”, shumica e gjërave, njerëzit, janë të lirë edhe pa kufizime, jo si skizofreni, që çon Polici nëpër plazhe që të mos t’i lejojë njerëzit të vazhdojnë jetën si më përpara edhe le koronavirusin nga e hëna deri të premten pushim e pastaj e lëshon të shtunë e të diel. Mjerë Shqipëria për të. Të uroj shëndet e gjithë të mirat.”

* * *

“Të kesh jetë të gjatë, dr. Berisha, të përshëndes.

Pashë që kishe postuar një foto dje ose pardje të plazheve në England. Unë po të nis një video që po ta shpërndashni brenda rregullave tuaja, ta shohin mirë qeveritarët tanë se kujt i thonë plazh publik.”

* * *

“Mirëmëngjesi Doktor

Tregoji Edi Ramës se plazhet në Evropë janë hapur dhe nuk na ndalon askush që të shkojmë në plazh, sepse më duket ato informacione që po na jep, po i nxjerr nga truri i vet që i ka shkuar dëm nga kokaina. Të lutem anonim. Faleminderit z. Sali Berisha.”