Metaliaj replikon me Lleshajn: Asnjë investim në Lezhë prej 7 vitesh qeverisje se ishit të zënë me gazin për të helmuar shqiptarët

Lindita Metaliaj replikon me Lleshajn për repartin e zjarrfikëseve në Lezhë: Asnjë investim prej 7 vitesh qeverisje se ishit të zënë duke blerë gaz për të helmuar shqiptarët

Sander helmi “na nderoi” sot me viziten e tij ne Lezhe!Propaganda e turpshme dhe e neveritshme vazhdon!

Pasi bllokuan trafikun per ore te tera ne te gjithe qytetin,tentojne te tallen duke fyer inteligjencen e lezhjaneve.

Harrojne sherbetoret e Rames qe po qeverisin prej 7 vitesh tashme dhe se ky eshte ministri i trete “shembullor” i narkoqeverise Rama!

Sander kimiku vizitoi sherbimin e zjarrfikeses ne Lezhe dhe i sapo zbrituri nga hena konstatoi (fjalet e tij ):

-Skemi ndonje gje te bukur per te treguar sot!

-Sherbimi i zjarrfikeses eshte lene ne harrese per shume vite!

-Kujtohemi ne mengjes per kete sherbim!

-Une e kam vendosur ne top prioritet ne leter sherbimin zjarrfikes ,dhe duam te bejme nje stacion te ketij sherbimi me standarte Europiane!!!!!!!

Ku ishe ti Sander nderkohe?

Nuk te vjen turp te tallesh dhe te mashtrosh lezhjanet??

Harruat qe po qeverisni prej 7 vitesh ,apo ishit te zene me blerjen e gazit per te helmuar protestuesit paqesore ne bulevard?

Apo ishe i zene me prishjen banditeske te teatrit ne 4 te mengjesit,ku angazhove 1500 uniforma blu, forcat shqiponja,FNSh,Renean etj per te dhunuar artistet, intelektualet, perfaqesuesit e opozites, gazetaret, qytetaret etj.

Turp per ty dhe shefin tend qe mendoni qe propaganda do t’ju nxjerre nga llumi ku jeni zhytur!

Diteve tuaja po ju vjen fundi!

Shqiptaret nuk harrojne!