Denoncimi i Berishës: 170 mijë qytetarë ndëshkohen pa rroga nga skizofreni sadist i Surrelit!

Te dashur miq, 170 mije qytetar jane te punesuar ne sektorin e turizmit detar dhe malor ne Shqiperi.

Te gjithe ata jane pa rroga sepse skizofreni, sadisti i Surrelit per te kenaqur ndjenjat e tij me vuajtjet dhe dhimbjet qe ju shkakton te tjereve, ka bllokuar si asnje vend tjeter plazhet dhe turizmin ne teresi.

Nderkohe qe plazhet dhe turizmin per qytetaret e tyre e kane hapur vendet qe paten nje vdekshmeri 45-80% me te larte se Shqiperia si Britania, Italia, Spanja, Portugalia, SHBA dhe qindra vende te tjera. Keto vende kishin hapur fundjaven qe kaloi plazhet mbasi ajri i paster, uji dhe dielli jane dhe antidodi me efikas kunder covid 19.

Kurse skizofreni, sadist i Surrelit kishte derdhur ne plazhe nga Velipoja ne Ksamil qindra e qindra narkobandite me uniforme per te mos lejuar perveç narkozyrtareve dhe qenjve te tyre asnje qytetar ne 400 km plazh te vendit.

Miq, ky eshte nje qendrim kriminal qe ndeshkon rreth 160 mije familje shqiptare qe kane si te ardhura rrogen e njerezve te tyre ne industrine turistike te vendit.

Ky qendrim eshte kriminal qe demton rende shendetin e qytetareve te traumatizuar shqiptar nga strategjia e dhunes dhe terrorit qe perdori skizofreni sadist i Surrelit ndaj tyre pas fillimit shfaqjes zyrtare te rasteve te para me covid19.

Ky eshte qendrim kriminal sepse Shqiperia duhet te kishte hequr qe ne prill çdo lloj mase tjeter perveç distancimit social dhe maskes. Kjo sepse te dhenat e Matesit Boteror te Koronavirusit pas shpalljes se pandemise treguan se qe nga fundi i marsit ne 145 vende te botes vdekshmeria nga covid19 ishte me e ulet se sa ajo e Shqiperise.

Me fjale te tjera, ne Shqiperi dhe ne 145 vende te tjera covid19 kaloi ne formen e nje gripi fare te zakonshem.

Por pavaresisht nga keto te dhena skizofreni sadist i Surrelit, i cili kishte paralajmeruar 18000 vdekje nga covid19 per te terrorizuar qytetaret imponon edhe tani ne maj masa kriminale sadiste si asnje vend tjeter ne bote ndaj tyre.

Me kete rast u bej thirrje qytetareve, biznesmenve dhe mbare shoqerise shqiptare te sfidojme me mos bindje civile qendrimin shkaterrimtar per shendetin dhe bizneset dhe veprimtarite tona te skizofrenit dhe sadistit te Surrelit qe nga Sarajet e tij te krimit ferkon duart dhe shperthen ne gaz nga gezimi per vuajtjet dhe demet qe na shkakton! sb

Nje video e djeshme nga plazhet e jugut te Italise.

170 mije qytetare deshkohen pa rroga nga skizofreni sadist i Surrelit!Te dashur miq, 170 mije qytetar jane te punesuar ne sektorin e turizmit detar dhe malor ne Shqiperi.Te gjithe ata jane pa rroga sepse skizofreni, sadisti i Surrelit per te kenaqur ndjenjat e tij me vuajtjet dhe dhimbjet qe ju shkakton te tjereve, ka bllokuar si asnje vend tjeter plazhet dhe turizmin ne teresi.Nderkohe qe plazhet dhe turizmin per qytetaret e tyre e kane hapur vendet qe paten nje vdekshmeri 45-80% me te larte se Shqiperia si Britania, Italia, Spanja, Portugalia, SHBA dhe qindra vende te tjera. Keto vende kishin hapur fundjaven qe kaloi plazhet mbasi ajri i paster, uji dhe dielli jane dhe antidodi me efikas kunder covid 19.Kurse skizofreni, sadist i Surrelit kishte derdhur ne plazhe nga Velipoja ne Ksamil qindra e qindra narkobandite me uniforme per te mos lejuar perveç narkozyrtareve dhe qenjve te tyre asnje qytetar ne 400 km plazh te vendit.Miq, ky eshte nje qendrim kriminal qe ndeshkon rreth 160 mije familje shqiptare qe kane si te ardhura rrogen e njerezve te tyre ne industrine turistike te vendit.Ky qendrim eshte kriminal qe demton rende shendetin e qytetareve te traumatizuar shqiptar nga strategjia e dhunes dhe terrorit qe perdori skizofreni sadist i Surrelit ndaj tyre pas fillimit shfaqjes zyrtare te rasteve te para me covid19.Ky eshte qendrim kriminal sepse Shqiperia duhet te kishte hequr qe ne prill çdo lloj mase tjeter perveç distancimit social dhe maskes. Kjo sepse te dhenat e Matesit Boteror te Koronavirusit pas shpalljes se pandemise treguan se qe nga fundi i marsit ne 145 vende te botes vdekshmeria nga covid19 ishte me e ulet se sa ajo e Shqiperise.Me fjale te tjera, ne Shqiperi dhe ne 145 vende te tjera covid19 kaloi ne formen e nje gripi fare te zakonshem.Por pavaresisht nga keto te dhena skizofreni sadist i Surrelit, i cili kishte paralajmeruar 18000 vdekje nga covid19 per te terrorizuar qytetaret imponon edhe tani ne maj masa kriminale sadiste si asnje vend tjeter ne bote ndaj tyre.Me kete rast u bej thirrje qytetareve, biznesmenve dhe mbare shoqerise shqiptare te sfidojme me mos bindje civile qendrimin shkaterrimtar per shendetin dhe bizneset dhe veprimtarite tona te skizofrenit dhe sadistit te Surrelit qe nga Sarajet e tij te krimit ferkon duart dhe shperthen ne gaz nga gezimi per vuajtjet dhe demet qe na shkakton! sbNje video e djeshme nga plazhet e jugut te Italise.

Gepostet von Sali Berisha am Dienstag, 26. Mai 2020