Shpërthen gazetari ndaj Ramës: Ky pi háshash gjithë ditën dhe pëllet si gomar! Në Greqi plazhet janë hapur më 15 Maj

Duke e quajtur kryeministrin Edi Rama mashtrues, gazetari shqiptar që jeton në Greqi, Shpëtim Zinxhuiria shkruan se vendi fqinj ka 10 ditë që i ka hapur plazhet. Sipas tij, Greqia ka hapur 515 plazhet që më 15 Maj ndërsa sot hapi kafet dhe restorantet duke pohuar se atje jetojnë 600 mijë shqiptar dhe nuk e kupton si një kryeministër mund të gënjejë kaq hapur.

“O shqiptar mos i besoni me atij njeriu se ai eshte ne dilirin e tij, sëbashku me tv e tij. Nesr do ju servirim nje video nga plazhet ne Athine zoti Ramsej”, shkruan ndër të tjera gazetari.

Reagimi i plotë

O mashtrues …! O burr i dheut, boll mashtrove . Greqia ka 10 dite qe i ka hapur plazhet…!

Rama nga Surreli mashtron përseri se Greqia nuk ka hapur plazhet akoma, pasi edhe makinat nuk qarkullojnë. Po pse e bën këtë mashtrim ky debil cfare fiton. Nëse nuk di le të pyese se çndodh ne vendin fqinjë, e cila eshte hapur ketu e 10 dite me parë. Për hir te vertetes Greqia i ka hapur 515 plazhet më 15 maj, ndërsa sot hapi kafet dhe restorantet. Mesa duket Ramsej akoma nuk i ka dalë droga…por pellet andej – këtej. Shqiptaret shijojnë plazhin dhe nxihen në diell, ti akoma te bunkeri i Surrelit

Por ajo qe ende nuk po kuptoj akoma si ka mundësi që një kryeminister te genjejë kaq hapur kur di se ne Greqi ka rreth 600 mije shqiptarë. Nuk shikon lajmet e vendit fqinje ky, po ri e pi hashash gjithe diten dhe na del ne televizor dhe na pellet si gomar. O shqiptar mos i besoni me atij njeriu se ai eshte ne dilirin e tij, sëbashku me tv e tij.

Nesr do ju servirim nje video nga plazhet ne Athine zoti Ramsej.

Kur nuk di mos fol o ditëzi po hap televizionin dhe shiko se cthonë agjensite e huaja për Greqinë:
Agjensia Franceze: Greqia hap qindra plazhe, duke respektuar masat në distancë sociale.

Bloomberg: Foto për përgatitjet për plazhet e organizuara.

Financial Times: Greqia është një histori e rrallë suksesi në trajtimin e koronës, duke u përgatitur për verën. Ramsej ece përpara se dhe për pak do ti ngjash atij qe ke prapa ne kornizë.

1 70