Ballina Editorial Ramën e poshtëron vetëm Aleanca e të Virtytshmeve

Ramën e poshtëron vetëm Aleanca e të Virtytshmeve

Vehap KOLA

Provokimi i Edi Rames me njoftimin per mosndryshimin e regjimit te levizjes per kete fundjave ishte shume i ndyre.

Sigurisht, ai gjen shesh ne hezitimin e drejtuesve te jetes fetare myslimane per t’ia bere fjalen dy dhe ben persheshin e tij te propagandes ne kurriz te ushtrimit te lire te fese ne sferen publike.

Ai e di shume mire se nese nuk do te terhiqej nga provokimi i tij satanik, me sixhade ne sheshin Skenderbej do te shihte edhe qindra te krishtere dhe ateiste.

Miq te krishtere me kane shkruar sot ne mengjes te gatshem per te dale ne shesh krah besimtareve myslimane per te garantuar ushtrimin e pacenuar te lirise se besimit.

Kete e konfirmojne edhe shume besimtare te tjere dhe deklarimet publike te qytetareve dhe aktivisteve.
I tmerruar nga kjo ALEANCE E VIRTYTIT perballe shtremberimit djallezor te te vertetes nga makineria e tij e propagandes, Edi Rama nuk kishte asnje shteg te mbetur vetem se te terhiqej me turp.

Lereni c’thote e c’genjen per te mbuluar bishtin nder shale ndersa ik si spitullaq.
Shashkat me shqup e me lalz jane po aq te verteta sa perbetimet e tij se s’ka dhunuar njeri tek Teatri.

Ne s’marrim as urdher as orientim nga partite per te mbrojtur me çdo çmim te drejten me themelore te besimit dhe praktikimit te fese.
Dhe sa here te provokosh, laku do te te shtrengohet me fort ne fyt.

Exit mobile version