Paloka: Ka para për të paguar Knutin, por jo për një sallë për tryezën e reformës zgjedhore

Nënkryetari i PD, Edi Paloka shprehet se, Edi Rama ka parë për të paguar Knutin, por jo për një sallë për tryezën.

Në një postim në Facebook, Paloka shkruan se, Edi Rama përdor çdo justifikim banal për ta zvarritur Refornën Zgjedhore

Reagimi i plotë i Palokës

Çdo justifikim banal eshte i mire per Ramen, mjafton qe te zvarrise sa te mundet Reformen Zgjedhore.

Kerkesen e perfaqsuesve te opozites per te mbledhur tryezen te henen, Rama (nepermjet Gjiknurit) e ka kundershtuar me dy “argumente”, justifikime qesharake;

Ky qafir qe ne nje dite te shenjte per myslimanet , sic eshte festa e Fiter Bajramit, kerkon te tallet duke marre rolin e Padishahut qe ka ne dore ti lejoje ose jo lutjen tradicionale, qenka kujtuar se e hena eshte pushim dhe perfaqsuesit e tij nuk mund te privohen nga kjo “e drejte”…

E pas kesaj vjen dhe justifikimi tjeter, per pamundesine qe te paguajne per te marre nje salle ne Pallatin e Kongreseve!!!

Kane para per ti lidhur pension suplementar dhe Knutit qe “do na ndihmoje per integrimin” duke keshilluar Ruçin, po nuk kemi per Tryezen Zgjedhore qe eshte kusht i BE per integrimin.

Vazhdo zvarritu Edvin…