Ballina Aktualitet Aleanca protestë në Shkodër, firmoset peticioni për rindërtimin e Teatrit Kombëtar

Aleanca protestë në Shkodër, firmoset peticioni për rindërtimin e Teatrit Kombëtar

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka mbërritur pasditen e sotme në Shkodër, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit Kombëtar ashtu siç ishtë në të njëjtin vend.

Artistë, qytetarë dhe dashamirës të artit janë mbledhur në ambientet e Teatrit “Migjeni” dhe po firmosin peticionin, ndërkohë që një ditë më parë AMT ishte në qytetin e Durrësit. Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca teksa vetëm të dielën u shemb godina e Teatrit Kombëtar.

Aleanca kërkon rindërtimin e godinës siç ishte në të njëjtin truall dhe për këtë po mbledh firmat për një peticion kurse vijon me protestat edhe në Tiranë.

Ditën e djeshme Aleanca ishte e pranishme edhe në Durrës, ku po ashtu mblodhi firmat e qytetarëve.

Aleanca kërkon rindërtimin e godinës siç ishte në të njëjtin truall, ndërsa po mbledh firmat për një peticion, teksa vijon me protestat edhe në Tiranë.

Exit mobile version