Video/ Pamjet skandaloze nga barbaria e policisë tek Teatri, polici: “Të q*** median tate, na lanë pa”…

Publikohen pamjet ku dëgjohet qartë dhuna e policisë ndaj mediave gjatë aksionit për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Në videon që po bën xhiron në rrjetet sociale, dëgjohen qartë fjalët banale që përdorin efektivët teksa ushtrojnë dhùnë mbi artistët dhe gazetarët.

Pjesë nga biseda

Policia: Të q***median tate. Futu futu, prángat. Vëri prángat. Vëri prángat, lidhe me një dorë, lidhe qenin.

Gazetari: Ti fshi unë videot. (Dëgjohet një zë që thotë fare.)

Polici: Na lanë pa gjumë këta motërq**a.

Polici 1: O Gëzim, pse s’morët nja dy tre.

Polici 2: Po ku kishte vend më?

Polici 1: Po në bagazh.

Polici 2: Mos u mërzit se ka makina sa të duash.

Kur mbërritën në komisariat, dëgjohet që i thonë njëri-tjetrit që ti heqin prángat gazetarit të shoqëruar, por të mos ia japin telefonin. Përveç kësaj, bisedojnë me njëri-tjetrin dhe përdorin gjuhë fyese ndaj artistëve e aktivistëve duke thënë: “Na lanë pa gjumë motërq….”

Na lane pa gjume keta moterq…Lidhe qeninPamje te renda. Kjo eshte video e dhunes se ushtruar nga Policia mengjesin e 17 majit ndaj artisteve dhe gazetareve e regjistruar nga gazetari Ariglon PaliSerbet ne Kosove nuk kane bere asgje me pak.Po ne fund te fundit ata nuk i kishin gje shqiptaret….Po ky polici qe paguhet nga une dhe me shan nga motra oh neneee…

Gepostet von Dritan Laci am Donnerstag, 21. Mai 2020