Italia drejt normalitetit, bie sërish numri i víktimave nga pándemia

Situta pándemike në Itali po shkon drejt normalitetit, kjo referuar shifrave që vijnë nga vendi fqinj.

Autoritetet vendase bëjnë me dije së në 24 orët e fundit janë shënuar 156 víktima, duke e çuar në 32.486 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura nga Còvid-19.ndërkohë së fundmi , janë regjistruar 642 raste të reja, dhe në total numri i të prekurve ka shkuar në 134.560

Gjithashtu në Itali janë shëruar 2278 persona.

Ndërkohë nga na tjetër qeveria Italiane ka filluar planet për rihapjen e vendit duke paralajmëruar edhe hapjen e kufijve.