Shembja e Teatrit/ Noka: Përgjigjja ndaj barbarëve do të jetë popullore dhe e pandalshme!

Ish-deputeti i PD, Flamur Noka ka shprehur zemërimin e tij për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Në mesazhin e tij në Facebook, Noka përdori fjalët barbari dhe bisha dhe i qëndroi fort bindjes se “përgjgija do të jetë popullore dhe e pandalshme”.

“Ishte dita e barbarëve. Barbarët u lëshuan si bisha mbi një godinë simbol historik i kulturës siç ishte Teatri Kombëtar.

Shqiptarët patën mundësi të shohin që nuk ka më një qeveri por një regjim. Një regjim që legalizon drogën e shkatërron themelet e kulturë. Regjimi do të marrë përgjigjen që meriton t’i jepet një regjimi.

Dhe përgjigjja do të jetë popullore dhe e pandalshme. Me regjimet nuk ka rrugë tjetër”, shkruan Noka teksa ka publikuar pamjet nga shembja e godinës dhe protesta që e pasoi atë.

97935981 689556065214303 5015400244033093632 n

teatri1589701237