Shpërthen revolta/ Përplasje me diktaturën te Teatri, disa të plagosur dhe të arrestuar

Përplasje të forta mes policisë dhe qytetarëve pranë Teatrit Kombëtar. Qytetarët kanë hequr barrierat dhe janë konfliktuar me policët.

Kordoni është çarë dhe FNSH-ja ka përdorur forcën për të mos lejuar qytetarët të ecin më tej. Raportohet se ka disa persona të lënduar dhe të arrestuar nga policia.

POLICIA