Kush janë gaztorët e “Portokallisë” që firmosën peticionin e vemjes së Bashkisë për shembjen e Teatrit

Disa aktorë, pjesa dërrmuese të portokallisë, dhe regjisorë kanë bërë një peticion ku dalin pro shembjes së Teatrit Kombëtar. Ata tw iniciuar nga vemja në krye të Bashkisë së Tiranës, i dërguan një thirrje Presidentit Meta dhe kreut të PD, Basha që të mos pengojnë teatrin e ri. Kryesori është edhe Gazmend Paja, i cili është dhe anëtar këshilli bashkiak, por edhe gaztori tjetër Salsani Rrapi. Peticioni është shpërndarë nga Bashkia e Tiranës.

Firmëtarët

Robert Ndrenika, Luftar Paja, Viktor Zhusti, Artan Imami, Spiro Duni, Leka Bungo, Altin Basha, Arben Derhemi, Pellumb Kulla, Arben Kumbaro, Marjana Kondi, Zamira Kita, Helidon Fino, Ema Andrea, Hervin Culi, Luli Hoxha, Laert Vasili, Salsano Rrapi, Gazmend Paja, Lulzim Zeqja, Genc Shkodrani, Gjergj Mena, Sonila Kapidani, Iliriana Basha, Marin Orhanasi, Iliriana Basha, Bajram Dosti, Ledio Lako, Jonida Beqo,

Josif Sina, Aleksander Grami, Eriola Kakeli, Erblin Bajko, Edvin Mustafa, Laejda Hajdari, Jorkë Brokaj, Jaho Guma, Roland Saro, Edmond Rrapi, Kozeta Kurti, Kristo Cala, Albana Perhati, Dervish Biba, Armela Demaj, Algiona Aga, Alex Seitaj, Genti Deçka, Donald Shehu, Klesta Shero, Roerd Toçe, Amri Hasanlliu, Andon Koço, Laid Ymeri, Besart Cani, Afrim Agalliu, Artan Islami, Margent Caushi, Agron Hamo, Artur Dhamo.

gaz paja