Balla mbush Peqinin plot me drôgë! Policia shkatërroi vetëm 10% të hásháshit të mbjellë, tjetrën nuk e preku

Qytetarë të Peqinit kanë zbuluar nëpërmjet dëshmive të tyre se mijëra rrënjë kanabis janë duke u mbjellë në fshatrat e zonës me bekimin e krahut të djathtë të kryeministrit, Taulant Ballës, kreut të Grupit parlamentar të PS-së.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike, mesazhet e këtyre qytetarëve, njeri prej tyre edhe polic, që kanë denoncuar faktin se operacionet policore në zonë janë një mashtrim për të mbuluar të vërtetën.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Policia shkaterroi vetem 10% te hashashit te mbjelle ne Pajove!
Sasine tjeter nuk e preku!
Peqini plot me droge!

Lexoni denoncimin e policit dixhital. sb

-Udhezimin per mbjelljet e dhe Tualant Toyota Yaris
– u gjeten mijra rrenje por policia shkaterroj vetem 300 te tilla
-Asnjeri buk u ndalua.
Operacioni sa per te lare gojen!

Psh Z,Doktor jam punonjes policie ne Peqin sot ne Pajove jane gjetur 5000 rrenja hashashi qe jane mbjellur me urdher te Taulant Balla dhe me lejen e Kryetarit te Bashkise Peqin para nje muaj ne keto zona ishte vete
Taulant Balla dhe ka dhene urdher vete disa personave qe te mbillen me mijra rrenja kanabisi ne te gjitha keta zona Pajove,Peqin,Sheze ,Karin, Lolaj .ne te gjitha keta zona ka mbjellje kanabisi me shumice edhe neper sera eshe shtepi private te vjeter anonim Z,Berisha

Pershendetje dr po ju shkruaj per nje mashtrim te madhe te policise Ne lidhje me bimen kanabis sativa qe do mbilleshin sot ne fshatin pajove te peqinit eshte nje sasi me shume se mbi 3000 rrenjene vendin ku jane gjendur nderkohe qe policia thot qe jan 300 rrenje kjo nuk eshte e vertete aspak sepse personat te cilet po kultivonin lenden narkotike jane persona me precedente te rrezikshem penal nga jasht qarkut elbasan te cilet me persona te zones se pajoves kane siguruar zonen per te mbjelle hashashin,policia ka shkruajtur ne proces verbal qe jane sekuestruar 300 rrenje por nderkohe kane qene mbi 3000 rrenje te cilat ishin mbjelle me bekimin e zyrtareve te larte qe kan lidhje me trafikante.