E rëndë, aksidentoi 2-vjeçarin tek dera e shtëpisë, prokurori e nxjer të pafajshëm!

DENONCIMI I BERISHES

Kalvari i dy prinderve qe ju shtypin femijen 2 vjeç afer baneses se tyre! Narkoprokurori i narkoshtetit nxjerr te pafajshem autorin e krimit!

Lexoni per kalvarin e dy prinderve qe humben femijen e tyre dhe denoncimet e qytetareve dixhital per kriminelin zyrtar te narkoshtetit te Edvin Mafise! sb

PERSHENDETJE DOKTOR ..ANKESAT NE KLP PER CLIRIM SINO PROKUROR NE PROKURORIN E SHKALLES SE PARE FIER..LEXOJE DHE POSTOJI TE LUTEM TI SHOHIN DHE 5 TE TJERE

Luftar dhe Pranvera Buzi, nga fshati Kallëm i Vogël Fier, janë prindërit e fëmijës 2 vjeçar të Vionis Buzit, i cili në vitin 2012 u aksidentua për vdekje nga një makin furgon që po udhëtonte pranë rrugës e cila ishte në afërsi të banesës së tij.

Pas aksidentit policia arrestoi autorin e aksidentit shoferin e furgonit, i cili u la i lirë nga gjykata disa ditë me pas.
Prokurori i çështjes pas ça kohësh vendosi përfundimin e hetimit duke pushuar çështjen me arsyetimin se: Vepra penale nuk ekziston! Me pas vendimin e prokurotit Ç.S prindrit e të ndjerit e ankimuan pranë prokurorit të pergjithshem, i cili pas shqyrtimit vendosi, sgfuqizimin e vendimit dhe rikthimin e cështjes përsëri për rihetim në prokurorinë Fier.

Pas gjoja rihetimit prokuroti Ç.S përsëri vendosi pushimin e procedimit, duke nxjerë fajtor maman e të ndjerit Vionis Buzi, që në fakt nuk ishte në vendëngjarje.

Pas kësaj prindërit e të ndjerit të indinjuar dhe me shpresën tek institucionet, nisën ankesat dhe denoncimet ndaj prokurorit të çështjes pasi janë të sigurtë që ky ka marë një vendim të padrejtë duke ju drejtuar kështu gjithë drejtuesëve të lartë të shtetit.

1.Kryeministrit Edi Rama,
2.Presidentit të Republikës
3.Prokurorit Përgjithshëm

Luftar dhe Pranvera Buzi, janë në kërkim të drejtësisë për fëmijën 2 vjeçar.
Në këtë mënyrë ata janë drejtuar edhe me kallëzim penal ndaj prokurorit të çështjes Ç. S objekti së cilit është “shpërdorimi detyrës” çështja tashmë është regjistruar dhe prokurori është duke u hetuar nga Prokuroria e Lushnjes, që në fakt tentoi ta pushonte çështjen duke nxjerrë pa faj kolegun e tyre por, gjykata nuk ishte dakord për një gjë të tillë, duke rikthyer çështjen për rihetim.

Përsëri në fundin e muajit të kaluar prokuroria ka kërkuar gjykatës pushumin e procedimit penal për kolegun e tyre të Fierit, dhe të shohim si do veproj gjykata nëse do ta pranoj, apo do ta refuzoj…
Luftar dhe Pranvera Buzi, kërkojnë që të vendoset drejtësia për fëmijën e tyre, dhe janë në pritje, por edhe të shgënjyer dhe lodhur nga drejtësia që po vonon…

Pershendetje Doktor Berisha .Uroj te jeni mir Familjarisht!!
Te lutem brenda mundesive bej dicka ne lidhje me kete ceshtje.

Desha te ndaj me ju problematiken media JOQ shperndahu ne lidhje me prokuror Çlirim Sino.

ME RESPEKT po ju shkruaj ne lidhje me prokurorin te cilin e kan denancuar per nje ser problematikash madje un vete kam pasur 1 gjyqe dhe si prokuror kam pasur Çlirim Sino.

Po tregoj metoden qe ky prokuror perdor per te vjel popullin.
Marr shkas nga 1 postim juaj i meparshem.
E para e punes qe Çlirim Sino ben eshte vendosja e neneve te renda qe nuk i puthiten akuzes qe te akuzuarit i takon.

Ben presjon gjate marrjes ne pyetje madje duke fryre muskujt.
Ne menyre indirekte ka nje avokate dhe te shoqen e tij qe lajmerojne per detyrimin qe duhet paguar qe te shpetosh nga grabiqari Ç.Sino.

Ka nje sere ankesash ne KLP dhe nuk dihet kush e mbron kete Prokuror kokkrisur.
Eshte momentalishte ne hetim nga prokuroria per pastrim parash dhe korrupsjon.
Gjithashtu per mbylljen e ceshtjes se nje femije 2 vjecar te vdekur .
Zgjat hetimet per çeshtje mbi 1 vit vetem dhe vetem qe ta paguash..

Vetem dicka desha te them per eproret e ketij prokurori!!
Nese neser a pasneser bini ne burg per shtypje te nje personi me makine dhe prokuror ju bie çlirim sino dhe ju vendos nenet per vrasje te mbetur ne tentativ apo vjedhje me dhune cfar do benit burg per demin qe keni kryer apo per demin qe Çlirim Sino vendos sipas qejfit te tij.

Pastaj eshte nje prokuror qe do 1 hyrje pallati te te nxjerr nga burgu dhe pervec kesaj OFL DHE SPAKU ta hetojn njeher per pasurin ne 3 breza te Prokurorit pastaj ta lejojne te vazhdoj profesjon se si dihet mase bien ne dore te ketij Hajduti qe vjedh lirine e qytetareve dhe te maten me spango!
Te lutem postoje dhe mos hezito sepse per kete prokuror nuk do vene dora ne zemer se ka len nenat pa femije dhe femijet fukarenj!
Faleminderit