Ngjarje e rëndë, gòditet për vdèkje një person

Një ngjarje e rèndë ka ndodhur në fshatin Jaupas të Bashkisë së Poliçanit ku një i moshuar është gòditur për vdèkje nga një bashkëfshatar i saj.

Burimet bëjnë të ditur5 se emri i viktímës është Ramadan Çela 73-vjeç i cili është gòditur me mjet të prerës thíkë nga bashkëfshatari i tij, 43-vjeçari Hamza Çela.

Pas kësaj, 73-vjeçari ka ndërruar jetë si pasojë e plágëve të marra.

Pòlicia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e kësaj ngjarje të rèndë.